Projectbeschrijving:
Theaterwerkplaats De Zaal bidt theaterruimte voor verschillende dans- en theatergroepen. Er maken op het moment 8 theater/dansgoepen op vaste dagdelen per week gebruik van de verschillende ruimtes. Daarnaast zijn er zo’n 35 andere theater/dansorganisaties die regelmatig van De Zaal gebruik maken. Veel van deze verschillende groepen houden zich bezig met theater voor en met mensen uit de wijken Klarendal, st. Marten en het Arnhemse Broek. Vooral het jongerentheater krijgt steeds meer bekendheid. Hier doen ongeveer 25 jongeren uit het Broek, Klarendal en omgeving aan mee. Ook het ROC Rijn IJssel huurt regelmatig ruimte voor de artiestenafdeling. Omdat er steeds meer vraag naar zaalruimte is voor repetities en uitvoeringen heeft men twee zalen extra gehuurd. Deze zalen zijn nog niet ingericht. Daarvoor vraagt men ondersteuning van de Arnhemse Uitdaging. Omdat het gebouw nog maar een paar jaar blijft bestaan vraagt men vooral onderdelen die straks ineen nieuwe ruimte ook weer ingezet kunnen worden.
Doel van de organisatie:
Arnhemse makers op het gebied van dans en theater goede mogelijkheden bieden te repeteren en zichzelf aan publiek te presenteren. Zowel theatergroepen met alleen professionals, als professionals samen met amateurs of groepen alleen bestaand uit amateurs. Juist die menging van verschillende theatergroepen maakt De Plaats een interessante werkplaats. De projecten samen met bewoners uit de omliggende wijken zijn vooral gericht op samenwerking, vormgeving, ontwikkelen en uitdragen van de eigen ideeën, en acceptatie dat het maken van theater een proces is waarbij ideeën van anderen geaccepteerd worden omdat het een gezamenlijke activiteit is.
Vraag van de organisatie:
Hulp bij het verkrijgen van materialen op het gebied van lichttechniek, inrichten van de studio”s en de theaterzaalvloeren, gordijnen en een spiegelwand, en kantoorinrichting. Ook wordt er een ontwerp gevraagd voor een logo en een huisstijl. Een volledige lijst met benodigdheden is aanwezig. Gevraagd wordt te bekijken of wij in een deel van de kosten zouden kunnen voorzien.